Rodzice/Uczniowie

Przekazywanie informacji rodzicom o sytuacjach

i zdarzeniach zaistniałych w szkole

1. WYPADEK- udzielamy dziecku pierwszej pomocy (przeszkolony nauczyciel), zawiadamiamy rodziców, w przypadku koniecznym udajemy się z dzieckiem do lekarza.

2. CHOROBA DZIECKA- telefon do rodziców, udzielanie pomocy, podanie leku za zgodą rodzica.

3. ZMIANA PLANU- SKRÓCENIE ZAJĘĆ- w klasach I- III uczniowie zapisują informacje o skróconym planie w zeszytach, w klasach IV-VI taka informacja przekazywana jest ustnie. Przekazują ją wychowawcy najpóźniej dzień przed zmianą planu.

Jeżeli uczeń nie przekaże tej wiadomości rodzicom (w klasach I-III brak podpisu) oczekuje na świetlicy szkolnej do czasu planowego zakończenia zajęć.

4. USPRAWIEDLIWIENIE NIEOBECNOŚCI- nieobecność ucznia na zajęciach jest usprawiedliwiana przez rodziców, opiekunów prawnych na specjalnych blankietach dostępnych u wychowawcy lub przez lekarza.

5. Zainteresowani rodzice mogą zapoznać się z procedurami postępowania w przypadku zagrożeń w aspekcie programu profilaktyki i wychowania na stronie internetowej: www.kuratorium.lodz.pl