Szkoła Podstawowa Nr 1 im. J. Korczaka w Działoszynie
Strona główna
Lektury szkolne Zagadki, ćwiczenia Bajkowe opowieści dla maluchów WIELKA KSIĘGA MAŁYCH POETÓW KLUB MAŁEGO RECENZENTA ZŁOTE MYŚLI O KSIĄŻCE I CZYTANIU

Biblioteka

Lektury szkolne

 

 

LEKTURY     rok szkolny  2017/2018 

KLASA I

Brzechwa J. -  Wiersze    

Janczarski Cz.  - Jak Wojtek został strażakiem     

     Kownacka M.  - Plastusiowy Pamiętnik 
     Karaszewski S. baśń -  Ziewający król  

 

 KLASA II

Tuwim J.  - Słoń Trąbalski·   

Szelburg – Zarembina E. - Idzie niebo nocą·   

Konopnicka M. - O Krasnoludkach i sierotce Marysi·   

Michałkow S. - Nie płacz koziołku ·   

Porazińska J. - Szewczyk Dratewka ·   

Legendy polskie Chotomska W. - ·   

Milne A.A. - Kubuś Puchatek ·   

 

KLASA III

Dzieci z Bullerbyn Lindgren A. - ·   

Andersen J.Ch. - Dziewczynka z zapałkami·   

· Porazińska J. - O dwunastu miesiącach   

 · Grabowski J. - Puc, Bursztyn i goście

· Centkiewicz Cz. - Anaruk, chłopiec z Grenlandii

· Pisarski R. - O psie, który jeździł koleją

· Kruger M. - Karolcia 

 

KLASA IV

  1. Jan Brzechwa „Akademia Pana Kleksa”
  2. Janusz Christa „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”
  3. Rene Goscinny, Jean-JaquesSempe „Mikołajek”
  4. Janusz Korczak „Król Maciuś Pierwszy”
  5. Andrzej Maleszka „Magiczne drzewo”

 

KLASA V

  1. CliveStaples Lewis „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa”
  2. Ferenc Molnar „Chłopcy z Placu Broni”
  3. Bolesław Prus „Katarynka”
  4. Frances Hodgson Burnett „Tajemniczy ogród”
  5. Lewis Carroll „Alicja w Krainie Czarów”

 

KLASA VI

  1. Rafał Kosik „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”
  2. John Ronald Reuel Tolkien „Hobbit, czyli tam i z powrotem”
  3. Henryk Sienkiewicz „w pustyni i w puszczy”
  4. Małgorzata Musierowicz „Kłamczucha”
  5. Alfred Szklarski „Tomek w krainie kangurów”

 

KLASA VII

  1. Charles Dickens „Opowieść wigilijna”
  2. Aleksander Fredro „Zemsta”
  3. Juliusz Słowacki „Balladyna”
  4. Henryk Sienkiewicz „Latarnik”
  5. Antoine de Saint-Exupery „Mały książę”
  6. Adam Mickiewicz „Dziady”- cz.II
  7. Nancy H. Kleinbaum „Stowarzyszenie Umarłych Poetów”
  8. Ernest Hemingway „Stary człowiek i morze”
  9. Agatha Christie „Morderstwo w Orient Expressie”

 

KLASA VIII

  1. Aleksander Kamiński „Kamienie na szaniec”
  2. Adam Mickiewicz „Pan Tadeusz”
  3. Henryk Sienkiewicz „Quo vadis”
  4. Stefan Żeromski „Syzyfowe prace”
  5. Eric-Emmanuel Schmitt „Oskar i pani Róża”
  6. Barbara Kosmowska „Pozłacana rybka”
  7. Arkady Fiedler „Dywizjon 303”
  8. Melchior Wańkowicz „Ziele na kraterze” (fragmenty)