Szkoła Podstawowa Nr 1 im. J. Korczaka w Działoszynie
Strona główna
 • LEKCJA MUZYKI

  W piątek 18 stycznia odbyła się kolejna lekcja muzyki w wykonaniu Atelier Potrzeb Muzycznych. Tym razem zaprezentowali nam "Jeden dzień w górach", zabierając nas w rejony Nowego Sącza. Opowiedzieli o tamtejszych zwyczajach, muzyce, jaką można tam usłyszeć i tańcach, jaki prezentują tamtejsi górale, wykonując je w oryginalnym nowosądeckim stroju. Nasi uczniowie mogli również wziąć udział w tych występach, ucząc się podstawowych kroków Polki. Wszyscy doskonale się bawili i z ciekawością czekamy na kolejny występ.

 • ZAWODY W PŁYWANIU

   

  17 stycznia 2019r. odbyła się II runda zawodów w pływaniu o Puchar Starosty Pajęczańskiego. Szkołę reprezentowała liczna grupa zawodników z klas II-VII -  26 osób. Uczniowie zdobyli aż 9 dyplomów za miejsca 1-3, a byli to: Gadzalińska Maja, Dederko Fililp, Łakomy Jakub, Mazurek Laura i Pietrus Julia. Maja trzykrotnie stawała na podium, Filip i Jakub po dwa razy. Bardzo gratulujemy zwycięzcom. Wyniki pozostałych uczniów ukażą się wkrótce na stronie internetowej pływalni w Pajęcznie. Punkty zdobyte za miejsca od 1 do 10 zostaną podliczone i zadecydują o miejscu SP nr 1 po II rundzie. W marcu odbędzie się trzecia - ostatnia runda tych zawodów, na którą już zapraszamy wszystkie dzieci, które umieją pływać.

   

   

 • WOŚP

   

  W niedzielę  13 stycznia 2019r.  po raz XXVII zagrała WOŚP. W MGDK odbyły się występy z udziałem naszych uczniów. Przygotowani przez panią Katarzynę Oryś i pana Grzegorza Warzychę  układem tanecznym  do piosenki "Calypso" po raz kolejny pokazały, jaki drzemie w nich potencjał. Swój debiut miały też dzieci, które uczęszczają na zumbę prowadzoną w naszej szkole przez panią Małgorzatę Gajdę.

  Wolontariusze z naszej szkoły pod opieką pani Andżeliki Mikszy i Katarzyny Gibek   przez cały dzień zbierali datki do puszek. Uczennice klasy ósmej Sandra Szczepaniak, Nikola Kabała i klasy siódmej Julia Makowska i Roksana Dutkiewicz łącznie zebrały 2 422zł

  Dziękujemy opiekunom, uczniom i rodzicom za pomoc. 

   

   

   

 • GMINNE ZAWODY - PIŁKA SIATKOWA

   

  14 stycznia uczniowie klasy szóstej reprezentowali szkołę w Gminnym Turnieju Piłki Siatkowej, który odbył się  w Szkole Podstawowej w Raciszynie. W drużynie dziewcząt znalazły się: Cieśla Aleksandra, Drab Dominika, Drab Oliwia, Sadzisz Karolina, Tkaczyńska Nikola, Wróblewska Zuzanna. Drużyna chłopców to: Cieśla Miłosz, Mordal Antoni, Patocki Marcel,  Mordalski Filip, Randak Dominik i Rus Michał. W kategorii dziewcząt startowały 3 drużyny, nasze uczennice zajęły I miejsce w gminie.  W kategorii chłopców grały aż 4 zespoły, a uczniowie SP1 zajęli 4 miejsce. Gratulujemy walecznej postawy i zdobycia bezcennego doświadczenia. Drużyny przygotowała pani Katarzyna Gibek.

   

   

 • POMOC DLA OSKARA PUŁKI

   

   

   

  Zapraszamy do udziału w kolejnej akcji organizowanej dla Oskarka Pułki.

   

   

   

 • PODZIĘKOWANIE RODZINY - SZLACHETNA PACZKA

  Drodzy  Darczyńcy!

  - Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Janusza Korczaka w Działoszynie
  Cieszymy się, że razem z nami zmieniacie świat na lepsze!
  Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodziny. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś pomaga spełnić nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.
  Cieszymy się, że jesteście częścią tej radości, którą przeżywała obdarowana rodzina podczas
  dostarczenia Paczki.

  Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

  Pani Karolina i Kamil czekali na nas już od dłuższego czasu, jak później wspomniała kobieta. Kiedy wjechaliśmy na podwórko, rodzina wyszła przed drzwi swojego domu, by nas przywitać. Zaczęliśmy wnosić paczki. Kamil od razu zerwał się do pomocy.

  "To wszystko dla nas?" - z niedowierzaniem pytała pani Karolina.  "To niemożliwe! Pani Dario ja nie mogę w to uwierzyć! - ze łzami w oczach mówiła kobieta. Kiedy wszystkie paczki zostały wniesione do domu, pani Karolina i Kamil zaczęli rozpakowywać prezenty. Ich oczom ukazały się ogromne zapasy żywności, odzież, środki czystości, uwielbiane przez rodzinę słodycze. Nagle pani Karolina natrafiła na pudełko, w którym znajdował się odkurzacz.

  "Kamil! Patrz! Odkurzacz! Zaraz się bierzemy za sprzątanie! - z ogromną radością wykrzyknęła. Kiedy rozpakowaliśmy większość prezentów usiedliśmy do stołu by porozmawiać. Ogromne emocje były nadal obecne. U Pani Karoliny dało się wyczuć onieśmielenie.

  "Ja nawet nie wiem co mam powiedzieć. Tyle wspaniałych rzeczy. Ja jestem taka szczęśliwa!" Po wypełnieniu koniecznych dokumentów podziękowaliśmy pani Karolinie za herbatę oraz ciasto, które dla nas przygotowała i zmierzaliśmy do wyjścia. Kiedy wsiadaliśmy już do samochodu, pani Karolina bardzo mocno przytuliła mnie do siebie i wyszeptała - "Dziękuję". To był piękny czas.

  Co chce powiedzieć od siebie rodzina:

  Rodzina napisała piękny list , w którym wyraziła wszystkie emocje towarzyszące im podczas wręczania paczek, jak i później.

  "Matko kochana! Jak wielkie i ciepła serca muszą mieć Ci ludzie, którzy dali nam tyle wspaniałych rzeczy! Przecież to wszystko takie drogie. Prawdziwe anioły. Ja tak strasznie chciałabym im podziękować w imieniu swoim oraz dzieci. Ja nie mogę uwierzyć w to, że ktoś właśnie dla nas zechciał przygotować te wszystkie rzeczy. Czym ja sobie na to zasłużyłam? Ja nie wiem co mam powiedzieć. Ja po prostu dziękuję za to wszystko!"

   

 • ORSZAK TRZECH KRÓLI

   

  6 stycznia kolejny raz wzięliśmy czynny i liczny udział u Orszaku Trzech Króli. W pięknie przygotowanej scenerii, której przewodniczył ks. Abp. senior Stanisław Nowak  przeszliśmy ulicami naszego miasta  oddając wraz z Mędrcami pokłon Dzieciątku. Całość uświetniły odegrane  sceny przez uczniów działoszyńskich szkół. Nasza szkoła reprezentowała Orszak Króla Kacpra, w którego rolę wcielił się pan Łukasz Gajęcki. Uświetniliśmy tę uroczystość recytacją, grą na skrzypcach i śpiewem. Dziękujemy nauczycielom, uczniom i rodzicom za pomoc w przygotowaniach, liczne przybycie i reprezentowanie szkoły.

   

   

 • POMOC DLA OSKARKA

   

  Informujemy, że organizujemy zbiórkę dla małego mieszkańca Działoszyna - OSKARA, który jest poważnie chory.

  Rodzice chłopca od pół roku walczą o każdy dzień życia Oskarka. Urodził się z bardzo skomplikowaną wadą serca. Można ją zoperować w Watykanie. Trzeba działać szybko. Wygrać wyścig ze śmiercią, która czyha i jest zbyt blisko. Potrzebne jest 250 000 zł. Od pieniędzy zależy życie dziecka. Nie można kupić miłości, szczęścia, ale można kupić życie. Operacja może się odbyć w najbliższym czasie – OSKAREK czeka na wyznaczenie terminu.

  W dniach 2 - 4 stycznia 2019r. na terenie szkół wolontariusze przeprowadzą zbiórkę pieniędzy do puszek.

  Zachęcamy do udziału w zbiórce uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.

   


   

 • WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE

   

  W listopadzie 2018r. odbyły się szkolne etapy Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Kuratorum Oświaty.

  Celem konkursów było sprawdzenie wiedzy i umiejętności przedmiotowych z zakresu podstawy programowej szkoły podstawowej z języka polskiego, jezyka angielskiego, jezyka niemieckiego, matematyki i  historii. Do konkursów na etapie szkolnym przystapiło ponad 30 uczniów z klas VI - VIII. Wszyscy wykazali się szeroką wiedzą z przedmiotów konkursowych a do etapu rejonowego przeszli uczniowie, którzy uzyskali co najmniej 80% punktów z napisanych testów. Zakres materiału wykraczał ponad podstawę programową szkoły podstawowej.

  Miło nam poinformować, że do etapu rejonowego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

  JĘZYK POLSKI:

  Laura Mazurek, Roksana Dutkiewicz, Marta Gaworska uczennice  kl. VII  i  Mateusz Rus uczeń kl. VIIIb.

  JĘZYK ANGIELSKI :

  Franciszek Graczyk kl. VIIIa i Aleksander Makaruk kl. VII

  JĘZYK NIEMIECKI:

  Marta Gaworska i Roksana Dutkiewicz z klasy VII.

  Na uwagę zasługują uczniowie klasy VI:  Filip Mordalski i Kacper Drabowicz, którzy doskonale napisali test z historii. Nie uzyskali wymaganego minimum 80% punktów, ale wykazali się dużą wiedzą z zakresu przedmiotu historia. Filip uzyskał 78.20% ogólnej ilości punktów.

  Gratulujemy uczniom i życzymy powodzenia podczas konkursów rejonowych z języka polskiego, języka angielskiego  i języka niemieckiego, które odbędą się w styczniu. Uczniów przygotowali nauczyciele panie Aneta Morawska, Anita Mrowiec, Dominik Łakomy, Magdalena Wojtal i Olga Jędrysiak-Urbańska.

   

 • ŚWIĄTECZNE KOLĘDOWANIE

   

  W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia 26 grudnia 2018r. szkolny chór, soliści i absolwenci naszej szkoły uświetnili mszę świętą o godz. 11.30. W pięknej  scenerii Parafialnego Kościoła zaśpiewali  najpiękniejsze  kolędy i pastorałki, oddając tym samym pokłon Narodzonemu Dzieciątku. A my mogliśmy kolejny raz pochwalić się talentem naszych uczniów, których przygotowała  pani Karina Weber przy współpracy z panią Ewą Mordalską. Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za liczne przybycie.

   

   

 • WESOŁYCH ŚWIĄT

  Pokój na ziemi ludziom,

  a w niebie cisza gwiazd,

  grają anieli,

  świat się chlebem dzieli.

  Świat ma dziś świąteczny blask… 

  Zdrowych spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła świąt Narodzenia Pańskiego. Odpoczynku od codziennego zabiegania oraz chwili zadumy. Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku oraz spełnienia w życiu osobistym i zawodowym życzy

  Cała Społeczność Szkolna

      

 • PRZEDSTAWIENIE BOŻONARODZENIOWE

   

   

   

  W piątek 21 grudnia w szkole wystawiono Bożonarodzeniowe Jasełka. Zaprezentowali je  uczniowie klas IIa i IIb, klasy I i szkolny chór.  Wykonując kolędy i przenosząc nas kolejny raz do Betlejem wprowadzili wszystkich  w świąteczny nastrój i przypomnieli najważnejsze przesłanie Świąt Bożego Narodzenia.

  Uwagę wszystkich zwróciły piękne i starannie przygotowane stroje odgrywających role w Jasełkach oraz stroje pierwszaków wykonujących  góralską kolędę "Gore gwiazda".  Po przedstawieniu wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas na przygotowane klasowe wigilie. Uczniów do przedstawienia przygotowały panie Dorota Dłubak, Beata Różańska, Ewa Mordalska, Karina Weber i Dorota Kotynia. Dekoracją zajęły się panie Lidia Jaszczak i Andżelika Miksza. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów. 

  Zapraszamy do oglądania zdjęć albumie fotograficznym. 

   

   

 • WIZYTA W Domu Chleba Powszedniego „BETEL”

   

  Szkolne Koło Wolontariatu było  inicjatorem kolejnej akcji charytatywnej.

  Przed Świętami Bożego Narodzenia nie mogło  zabraknąć wolontariuszy  z pomocą dla mieszkańców Domu "Betel"  w Działoszynie.

  W dniu 20 grudnia 2018r.   pod opieką Pani Anety  Morawskiej oraz pani Andżeliki  Mikszy uczniowie klasy  Va  przekazali żywność oraz niezbędne środki czystości zebrane dzięki pomocy rodziców uczniów naszej Szkoły. 

  Oto wypowiedzi wolontariuszy na temat wizyty:

  "Mieszkańcy bardzo się ucieszyli z odwiedzin, złożyliśmy sobie nawzajem świąteczne życzenia, zrobiliśmy wspólną fotografię i oczywiście  obiecaliśmy,  że to nie były ostatnie odwiedziny w Domu "Betel"."

  Dziękujemy wszystkim za złożone dary. heart

   

   

 • ŚWIĄTECZNA AUDYCJA MUZYCZNA

   

  17  grudnia  2018 r. w szkole odbyła się audycja  muzyczna  "Świąteczne bajanie", którą zaprezentowali  artyści  ATELIER - Patrycja Lichy i  Sławomir  Ostrowski.   Uczniowie z klas I-V i kl. VIIIb poznali budowę i brzmienie nowych instrumentów: sakshorn barytonowy ( baryton) i kazu. Zainteresowani mogli  samodzielnie  zagrać na instrumentach.  Dzieci utrwaliły też znajomość tradycji bożonarodzeniowych. Wszyscy doskonale bawili się przy wesołych rytmach świątecznych piosenek,  które wprowadziły dzieci i nauczycieli  w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.   Dziękujemy Radzie Rodziców, która ufundowała koncert dla dzieci.

   

   

 • TURNIEJ MIKOŁAJKOWY 2018

   

  W dniu 16.12.2018r. na Hali Sportowej w Działoszynie odbył się XIV Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej. Wzięło w nim udział 5 drużyn reprezentujących: Szkołę Podstawową Nr 1 w Działoszynie, Szkołę Podstawową Nr 2 w Działoszynie, Szkołę Podstawową w Trębaczewie, Szkołę Podstawową w Siemkowicach i Klub "Warta" Działoszyn. W ekipie SP 1 znaleźli się zawodnicy: Marcel Patocki, Michał Rus, Bartłomiej Nowak, Piotr Klimczak, Kamil Mordalski, Kamil Mikołajczyk, Jan Zakrzewski, Krzysztof Mordalski i Filip Gołda. Chłopcy wywalczyli IV miejsce w turnieju, a Michał Rus, zdobywając 4 bramki, został wicekrólem strzelców. Wszyscy otrzymali wspaniałe statuetki i medale oraz paczkę od Mikołaja pełną smakołyków. Drużynę przygotowała i opiekę nad nią podczas zawodów sprawowała pani Katarzyna Gibek. Dziękujemy uczniom oraz rodzicom za to, że w niedzielne popołudnie z takim zaangażowaniem wzięli udział w tej wspaniałej imprezie.

   

   

 • KONCERT ŚWIĄTECZNY

   

  W sobotę 15 grudnia 2018r. w MGDK w Działoszynie odbył się Bożonarodzeniowy Kiermasz połączony ze Świątecznym Koncertem. Wśród uczestników nie zabrakło przedstawicieli z naszej szkoły. W świąteczny nastrój wprowadziła nas uczennica klasy VIII a - Maja Witkowska kolędą "Cicha noc", uczniowie klasy I  zatańczyli i  śpiewali piosenkę "Gore Gwiazda", uczniowie z klasy IIa i IIb zaśpiewali utwór "To kolęda", w której partie solowe wykonali Jakub Łakomy i Mateusz Kaczmarek, a uczennica klasy II b -Antosia Mordalska zaśpiewała pastorałkę "Gwiazdki świecą nad stajenką". Tym koncertem zostaliśmy wprowadzeni w nastrój zbliżających się świąt. Dziękujemy  paniom Karinie Weber, Dorocie Kotyni, Beacie Różańskiej i Dorocie Dłubak za przygotowanie ucznów, a rodzicom za obecność i pomoc w przygotowaniu pieknych strojów.

   

   

 • PAKA DLA BEZDOMNIAKA

   

  W dniu 14.12. 2018r. nie mogło zabraknąć naszych wolontariuszy u czworonożnych pupili w Schronisku w Trębaczewie. Dziękujemy Rodzicom naszej szkoły oraz Szkoły Filialnej w Szczytach   za podarowane karmy, koce, obroże, smycze, zabawki. Podziękowania należą się również naszym wspaniałym uczniom,  którzy dzielnie się spisali w dostarczeniu rzeczy na miejsce.  Akcję koordynowały: pani Andżelika  Miksza oraz pani Beata Wojtal.

   

   

 • NASZE PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ

   

  W czwartek 13.12.  uczniowie klasy VIIIb zaproszeni przez Dyrektora Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej Curie w Działoszynie pana Marcina Słupińskiego brali udział w  zajęciach  warsztatowych   z zakresu doradztwa zawodowego.

  Lekcję pokazową w technikum budowlanym przeprowadziły nauczycielki panie mgr  inż. Grażyna Krzypkowska oraz mgr inż. Agnieszka Ryś.

  Uczniowie naszej szkoły przekonali się, że wybierając technikum budowlane decydują się  na pracę nie tylko w  tzw. „murarce” ale przed nimi wiele  możliwości podjęcia pracy w różnych zawodach m.in.  w banku, w  biurze projektowym jako aranżator  wnętrz, jako doradca budowlany, kierownik budowy, geodeta, zarządca obiektów, wykonawca wszelkich robót budowlanych oraz pracownik urzędu wydawnictwa decyzji.

  Uczniowie pod opieką doradcy zawodowego pani Andżeliki Mikszy  z zaciekawieniem wysłuchali przygotowanej prezentacji. 

  Ósmoklasistom życzymy pomyślnych i skutecznych wyborów dalszego kształcenia.  yes

   

   

 • TRADYCJE BOŻONARODZENIOWE W KLASIE IVA

   

  Uczniowie klasy IVa wykonywali prace związane tematycznie ze świętami Bożego Narodzenia. We wtorek dzieci dekorowały upieczone przez rodziców i wychowawczynię pierniczki. Pięknie ozdobione lukrem i posypkami ciasteczka zostaną przekazane na szkolny kiermasz świąteczny, część zabiorą uczniowie do domu. W czwartek dzieci ubierały klasową, żywą choinkę. Samodzielnie wykonały ozdoby - łańcuchy z kolorowych wycinanek i bombki z orzechów włoskich owiniętych folią aluminiową - zgodnie z tradycją naszych dziadków. Powstało piękne, pachnące dzieło, które umili nam najbliższy miesiąc w szkole.

   

   

 • SPOTKANIE ZE SZTUKĄ

   

  W czwartek 13 grudnia nasi uczniowie mogli oglądać dwa spektakle teatralne, na które udali się do Kina Syrena w  Wieluniu. Dla uczniów klas I, II b i IVa zaprezentowany został "Doktor Dolittle", a uczniowie klas IVb, VI i VII obejrzeli "Małego księcia". Dzieci po raz kolejny mogły  podziwiać pracę aktorów "na żywo" oraz  podziwiać scenerię i dekorację  przedstawień teatralnych.

   

   

   

strona: