Szkoła Podstawowa Nr 1 im. J. Korczaka w Działoszynie
Strona główna
 • NOC W BIBLIOTECE

   

   

  W piątek 15 czerwca 2018r. odbyła się "Noc w Bibliotece". Grupa naszych uczniów spędziła ten piątkowy wieczór czytając fragmenty książek, rozwiązując różne łamigłówki, oglądając film a na zakończenie bawili się w podchody, które oczywiście okazały się  największą atrakcją. Większość zadań, jakie dzieciaki miały do pokonania związane były z wiedzą na temat naszego Patrona - Janusza Korczaka, gdyż kolejny raz "Turniej Wiedzy o Korczaku" miał formę zabawy. Na zakończenie, za dobrze wykonane zadania, na uczniów czekała słodka niespodzianka. Organizatorami tego wieczoru były panie Karina Weber i Ewa Mordalska.

   

   

 • KOTLINA KŁODZKA - wycieczka

   

  14 czerwca - w czwartek - uczniowie z naszej szkoły wraz z paniami Dorotą Kotynią, Ewą Mordalską i Beatą Różańską zwiedzali Kopalnię Złota w Złotym Stoku, gdzie zapoznali się z jej  genezą, wędrowali podziemnymi korytarzami i mogli podziwiać  jedyny w Polsce podziemny wodospad, którego długość wynosi 8 metrów. Jechali również podziemną kolejką, która wydostała wszystkich na powierzchnię. Następnie udali się do małej miejscowości Kletno, obok której znajduje się najdłuższa  w Sudetach Jaskinia Niedźwiedzia, uważana za najpiękniejszą jaskinię, w której mogli podziwiać zróżnicowane formy naciekowe – okazałe stalaktytystalagmitystalagnaty. Po drodze uczniowie zatrzymali się nad Jeziorem Otmuchowskim. Uczniowie wrócili z wycieczki zmęczeni, ale  pełni wrażeń i bogatsi  w wiadomości krajoznawczo - przyrodnicze.

   

   

   

 • JOGA - zajęcia otwarte dla rodziców

    

  W piątek 15.06.2018r. odbyła się w naszej szkole lekcja otwarta z wychowania fizycznego dla  rodziców. Były to zajęcia jogi przeprowadzone w ramach zajęć pozalekcyjnych przez panią Katarzynę Gibek, a tematem przewodnim były assany związane ze zwierzętami (kot, pies, krowa, orzeł, kruk, świerszcz, kobra, wielbłąd, ryba, krokodyl, lew...).
    Obecni uczniowie z różnych klas (także 1-3) ćwiczyli wspaniale, wykazali się super sprawnością, ale ciekawostką było to, że towarzyszyli im również rodzice, którzy stanęli na matach w strojach sportowych i dzielnie, tym razem aktywnie, uczestniczyli w zajęciach. Relaks w końcowej części lekcji pozwolił pozbyć się całotygodniowego stresu i wspaniale wprowadził w weekend. Wszystkim uczestnikom zajęcia bardzo się podobały i wyrazili gotowość zaprzyjaźnienia się z jogą.

   

   

   

 • „BAWIMY SIĘ Z JEDYNKĄ” – czyli festynowy zawrót głowy

   

   

  W dniu 8 czerwca 2018 roku spotkaliśmy się na corocznym festynie szkolnym, który opływał we wszelkie atrakcje. Mogliśmy zobaczyć doskonałe występy naszych zdolnych uczniów poprzez śpiew, taniec, grę na instrumentach, przedstawienia oraz bardzo efektowny pokaz mody w barwie nietuzinkowych strojów wykreowanych na tę właśnie okazję.

  Mieliśmy również przyjemność gościć uczniów z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w profesjonalnym przedstawieniu teatralnym pt. „Działoszyn 22 km”, którego premiera na jesień.

  W czasie festynu odbywały się rozgrywki, konkursy sportowe, w których brali udział rodzice z dziećmi. Najlepsze osiągnięcia zostały nagrodzone dyplomami, które pozostaną niezapomnianą pamiątką na lata.

  Gościli u nas również Państwo ze szkoły „Jamb”, którzy zaprezentowali pokaz na trampolinach, po czym zaprosili do zabawy dzieci, które mogły dać upust swojej energii skacząc ile sił w nogach i radości w duszy. Była to niesamowita atrakcja, ponieważ kolejka na trampoliny nie miała końca.

  Zajęcia na trampolinach odbywają się w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Działoszynie we wtorki i czwartki dla dzieci i dorosłych. Zapraszamy!

  Artystyczno-rekreacyjna całość festynowa nie obyłaby się bez pyszności, które mogliśmy konsumować podczas rodzinno-szkolnej zabawy. Chrupiąca kiełbaska, smakowity bigosik oraz rozpływające się w ustach ciasta radowały podniebienia wszystkich „bawiących się z Jedynką”.

  Nawet się nie obejrzeliśmy, gdy nadszedł czas pożegnania, bo „wszystko co dobre, szybko się kończy” lecz  zapraszamy na kolejny rok, a zobaczycie, czym jeszcze możemy Was pozytywnie zaskoczyć!

   

   

 • WIECZÓR FILMOWY W JEDYNCE

   

   

  25  maja 2018 roku wychowawcy klas siódmych: Grzegorz Warzycha i Katarzyna Oryś zorganizowali wspólnie z uczniami wieczór filmowy, by uczcić Dzień Dziecka.

  W sali nr 4 na górnym korytarzu przygotowaliśmy projektor, rozłożyliśmy materace, zasłoniliśmy żaluzje i w godzinach: 18.00 do 22.00 oddaliśmy się pasji filmowej. Obejrzeliśmy bardzo wzruszający film o motywach winy i kary, o potędze miłości i przebaczania, o esencji życia codziennego, o pojęciu dobra i zła. Mamy nadzieję, iż uczniowie będą mogli wykorzystać odnalezione w nim konteksty na egzaminie ósmoklasisty.

  By nie tylko dusza była pocieszona, a ciało również się radowało, zamówiliśmy pizzę, którą ze smakiem skonsumowaliśmy opowiadając o wrażeniach, refleksjach i  metaforyce filmu.

  Gdy wieczór dobiegł końca,  rodzice przyszli po dzieci i rozeszliśmy się do domów myśląc o tym, jakie pozytywne wartości powinny nam przyświecać.    

   

   

   

 • Wycieczka nad ŻABI STAW

   

  W dniu  4 czerwca 2018 roku klasa Ia wraz z wychowawcą i rodzicami wzięła udział w wycieczce krajoznawczej do Bobrownik. Dzieci poznały osobliwości Żabiego Stawu. Przypomniały sobie legendę o tym miejscu. Podziwiały skupisko lilii wodnej tzw. grzybienia białego. Poznały nazwy gatunków żab żyjących w Żabim Stawie i ptaków tu przebywających. Utrwaliły  swoje wiadomości dotyczące etapów rozwoju żaby.  Zajęcia w plenerze odbyły się w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej "STĄD POCHODZĘ".

  Następnie uczniowie udali się nad rzekę Wartę, gdzie pieczono kiełbaski nad ogniskiem. Tutaj też miały miejsce gry i zabawy ogólnorozwojowe. 

  Wycieczka była dobrą okazją do integracji zespołu klasowego i rodziców. 

   

   

   

 • SPOTKANIE Z POLICJANTEM

   

   

  28 maja 2018r. w szkole odbyło się spotkanie z policjantem z komistariatu działoszyńskiego panem Mariuszem Tkaczyńskim. Brali w nim udział uczniowie klas siódmych, szóstej i piątej. 

  Podczas spotkania omawiano sprawy związane z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży:

  - zagrożeń wynikających z nieumiejętnego korzystania z internetu,

  - używek,

  - ostrożności w kontaktach z nieznajomymi.

  Policjant przedstawił także zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu podczas wakacji.

  Prosimy uczniów o zapamiętanie cennych wskazówek.

  PAMIĘTAJCIE, Wasze bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od WAS!!!

   

   

   

 • DZIEŃ DZIECKA

   

   

  Życzymy dzieciom wszystkiego najlepszego, szczęścia i radości,
  aby Wasze dzieciństwo było jak najlepsze i aby trwało jak najdłużej!

      

 • PIKNIK Z POMPĄ

   

  31 maja odbył się piknik na placu przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Działoszynie. Wśród przygotowanych atrakcji mogliśmy podziwiać talenty naszych uczniów. Uczniowie klas pierwszych przygotowani przez panie Dorotę Dłubak i Beatę Różańską pięknie śpiewali. Taniec  zaprezentowały  dziewczynki ze szkolnego koła teatralnego "Szpulka" przygotowane przez panią Katarzynę Oryś i pana Grzegorza Warzychę. Nie zabrakło części wokalnej, którą możemy podziwiać dzięki pani Karinie Weber. Dziękujemy nauczycielom za promowanie naszej szkoły w środowisku lokalnym. Wkrótce w galerii ukażą się zdjęcia.

   

   

 • PRZEGLĄD WYSTĘPÓW - JĘZYK ANGIELSKI

   

  W dniu 30 maja 2018r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Juliana Tuwima w Pajęcznie odbył się Powiatowy Przegląd Występów w Języku Angielskim.

  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIIa.

  Sandra Szczepaniak i Maja Witkowska zajęły III miejsce, Franciszek Graczyk uzyskał wyróżnienie.

  Gratulujemy!

   

   

   

   

 • SUKCESY PLASTYCZNE UCZNIÓW

   

  Uczniowie naszej szkoły brali udział w XIV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pod patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty. Konkurs pod trudnym i  tajemniczym hasłem "Jesteśmy tym, co czynimy" zorganizowała Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie.

  Prace naszych uczniów prezentowały wysoki poziom, co doceniło jury konkursu. W kategorii klas VII szkół podstawowych oraz II i III klas gimnazjalnych  uczeń klasy VIIb Igor Piskuła zajął I miejsce, natomiast uczennice klasy VIIa Weronika Drab i Klaudia Białek  uzyskały wyróżnienie.

  GRATULUJEMY!

   

   

 • OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL SANCTA MARIA

   

   

  10  maja 2018r.  odbył się  w Częstochowie Ogólnopolski Festiwal Twórczości Maryjnej "Sancta Maria" pod hasłem: "Maryja mamą naszego Narodu". W konkursie plastycznym wzięły udział uczennice: Zofia Białek, Julia Różańska, Weronika Drab i Klaudia Białek. W konkursie muzycznym naszą szkołę reprezentowały: Antonina Mordalska, Aleksandra Cieśla, Julia Makowska i Maja Witkowska.
   

  27 maja o godz. 18.00 w Sali Papieskiej na Jasnej Górze odbyła się uroczysta Gala finałowa z udziałem laureatów naszego Zespołu. Bardzo się cieszymy, że wśród tak licznego grona uczestników znaleźli się nasi wychowankowie. W konkursie plastycznym II miejsce zajęła Weronika Weronika Drab, wyróżnienie otrzymała Klaudia Białek - uczennice klasy VII, a I miejsce piosenką "Ave Maryja Jasnogórska" wyśpiewała sobie Maja Witkowska z klasy VII. Opiekunami konkursu były panie: Karina Weber i Ewa Mordalska.

  Gratulujemy i cieszymy się z sukcesów naszych uczennic.

   

   

   

 • KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

  25.05.2018

   

   

  W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Państwa danych  osobowych oraz o przysługujących Państwu prawach z tym związanych.

   

   

 • ZIELONA SZKOŁA

  21.05.2018

   

  W dniach od 14 do 18 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zielonej szkole. Bazą wypadową i noclegową był ośrodek Dalia w Chłapowie. Już w czasie podróży uczestnicy mogli podziwiać jak zmienia się krajobraz z wyżynnego na nizinny, pojezierny i nadmorski. Wycieczka miała na celu poznanie i utrwalenie wiadomości o polskim wybrzeżu. Dzieci miały okazję zwiedzić latarnię morską i podziwiać piękny widok na Bałtyk. Przemaszerować wąwozem chłapowskim na plażę i tutaj zobaczyć wysoki - klifowy brzeg morski. Uczniowie zwiedzili dwa miasta - Władysławowo i Gdańsk, jak również mieli możliwość przepłynięcia statkiem z Westerplatte do Gdańska. W czasie rejsu podziwiali monumentalny pomnik Obrońców Wybrzeża,  prom oraz wielkie okręty i statki. W Ocean Parku przenieśli się do świata wirtualnego, mogli "porozmawiać" z wielorybem i dowiedzieć się wielu rzeczy o ssakach morskich oraz o tym jak ważną rzeczą jest dbałość o srodowisko natuaralne nie tylko ladowe, ale i morskie. Dzieci podziwiały też morskie stwory w naturalnej wielkości odtworzone w postaci rzeźb i wiele się o nich dowiedziały od przewodniczki.

  Przez całe cztery dni uczniowie czynnie wypoczywali na plaży, spędzli czas wspólnie się bawiąc, a do ośrodka wracali tylko na posiłki i nocleg. Wykorzystali piękną słoneczną pogodę i nawet zanurzyli stopy w słonej wodzie.  Zadowoleni i z nowym bagażem doświadczeń wszyscy uczestnicy wrócili do Działoszyna.

  Tak bogaty program zielonej szkoły był możliwy do zrealizowania dzięki dofinansowaniu naszego wypoczynku przez pana Burmistrza Rafała Draba z funduszy gminy. Bardzo dziękujemy.

   

   

 • „Chodź, pomaluj mój świat na ...niebiesko”

   

   

  Uczniowie naszej szkoły po raz drugi licznie wzięli udział w konkursie  plastycznym  „Chodź, pomaluj mój świat na ...niebiesko”, którego organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Działoszynie.  Tematem przewodnim prac był autyzm i przypisany mu kolor niebieski.  

  Zuzanna Kutarba z klasy Ia, Antonina Mordalska z klasy Ib i Amelia Musiał z klasy  VIIb   zostały laureatkami konkursu.  

  Zarówno laureatki i uczestnicy  otrzymali  dyplomy  i nagrody książkowe.     GRATULUJEMY!

   

   

 • LIST MEN do RODZICÓW UCZNIÓW KLAS VII

   

  Szanowni Państwo,   Rodzice Uczniów klas siódmych,  

  wprowadzanie kolejnych etapów reformy edukacji wiąże się z naturalnymi pytaniami oraz wątpliwościami. Jedną z takich kwestii jest organizacja naboru na rok szkolny 2019/2020 do szkół ponadpodstawowych i klas szkół ponadgimnazjalnych. Wówczas o przyjęcie będą ubiegali się pierwsi absolwenci 8-letniej szkoły podstawowej oraz ostatniej klasy gimnazjum. Postępowania rekrutacyjne dla tych dwóch grup uczniów zostaną przeprowadzone oddzielnie, według odrębnych kryteriów rekrutacyjnych. W związku z tym, uprzejmie prosimy  o zapoznanie się z  listem Minister Edukacji Narodowej - Anny Zalewskiej.

   

   

   

 • ZYGMUNT KRUPA - budowniczy naszej szkoły

   

   

  19 maja 2018r.  minęła  70 rocznica śmierci Zygmunta Krupy, kierownika - budowniczego naszej szkoły. Wyjątkowego człowieka i pedagoga, który na zawsze pozostanie żywy w pamięci mieszkańców Działoszyna. 

  Odwiedzających naszą stronę internetową  zapraszamy do zapoznania się z postacią pierwszego kierownika placówki i historią szkoły.  

   

   

   

 • WYCIECZKA UCZNIÓW KLASY IA

   

  W dniu 16 maja 2018r. klasa Ia pod opieką pań  Doroty Dłubak i Anity Mrowiec  była na wycieczce w ZOO Safari Borysew koło Poddębic. Dzieci zwiedzały ogród zoologiczny jadąc kolejką. Poznały bardzo dużo gatunków zwierząt. Od prowadzącego lektora dowiedziały się wiele nt. ich zwyczajów. Szczególnie zachwycone były najgroźniejszymi zwierzętami świata: białymi tygrysami bengalskimi, białymi lwami i białymi wilkami. Podziwiały ptaki wodne, żółwie, krokodyle, surykatki, żyrafę, kangury oraz fokę Dawida. Dawid popisywał się przed dziećmi swoimi pływackimi umiejętnościami. Uczniowie brali udział w zajęciach edukacyjnych pt. ,,W świecie ssaków".  ,,Oko w oko" spotkały się z lwem o imieniu Lucky. Mogły dotknąć szynszyla i tenreka z Madagaskaru (przypominającego wyglądem naszego jeża). Poznały cechy ssaków i porównywały je z innymi grupami zwierząt. Wycieczka do ZOO - to była ciekawa przygoda - spotkanie  ze światem dzikiej przyrody - prawdziwe safari. 

   

   

   

 • IX DZIAŁOSZYŃSKA DZIESIĄTKA

   

  13 maja 2018 r. odbyła się IX edycja Działoszyńskiej Dziesiątki. Bieg główny poprzedzony był biegiem dzieci w kategoriach: dzieci przedszkolne, klasy 1-3 (rocznik 2008 i młodsi), klasy 4-6 (rocznik 2005-2007)
  oraz klasa 7 wspólnie z gimnazjum. Dziewczęta i chłopcy biegli osobno. Pierwszych osiem miejsc w każdym biegu nagradzano medalami. Naszą szkołę reprezentowało liczne grono uczniów we wszystkich kategoriach wiekowych:  
  * klasy 1-3

  dziewczęta: Randak Maria( V miejsce), Białek Zofia, Nąckiewicz Anna
  chłopcy: Klimczak Piotr (II miejsce), Dądela Szymon ( V miejsce), Kaczmarek Mateusz ( VI miejsce),    Konieczny Filip, Szymala Maciej

  * klasy 4-6 dziewczęta: Marciniak Elżbieta ( VII miejsce), Białek Klaudia, Drab Magdalena
                  chłopcy: Mordal Antoni (VI miejsce), Nowak Bartłomiej (VIII miejsce), Marona Adam (IX miejsce)

  * klasy 7 dziewczęta: Nowak Karolina (VII miejsce)
                chłopcy: Trzeciakiewicz Jakub (V miejsce)

  Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za godne reprezentowanie szkoły w wolnym czasie (niedziela) i gratulujemy wspaniałych wyników. Zachęcamy do podnoszenia swojej sprawności i do licznego udziału w podobnych wydarzeniach sportowych w przyszłości.

   

   

 • Z MATEMATYKĄ NA TY

   

  W środę 16 maja odbył się w Trębaczewie XIV Międzyszkolny Konkurs "Z Matematyką Na Ty" dla klas III. Uczniowie, którzy po eliminacjach szkolnych, reprezentowali naszą szkołę bardzo dobrze  poradzili sobie z przygotowanym testem. Kamil Pęciak z klasy IIIa zdobył największą ilość punktów i zajął I miejsce, V miejsce zajął Krzysztof Mordalski z klasy IIIb, a Kamil Mordalski był VII. Gratulujemy chłopcom doskonałej wiedzy z zakresu  trudnej dziedziny "Królowej nauk".

   

strona: