Szkoła Podstawowa Nr 1 im. J. Korczaka w Działoszynie
Strona główna
 • MIKOŁAJKI

   

  Z okazji MIKOŁAJEK -  6 grudnia w naszej szkole odbył się  kolejny kolorowy dzień - CZERWONY.  Uczniowie wraz z wychowawcami organizowali  klasowe MIKOŁAJKI.  Wszyscy  obdarowani zostali słodkim podarunkiem, który otrzymali od "szkolnego" MIKOŁAJA.  Mamy nadzieję, że naszym grzecznym uczniom Mikołaj przygotował jeszcze inne niespodzianki  w domach rodzinnych.smiley

   

   

 • NASZE SUKCESY

   

   

  W listopadzie uczniowie klas VI-VII próbowali swoich sił w konkursach przedmiotowych z języka polskiego, języka angielskiego, języka niemieckiego, matematyki i historii, których organizatorem jest Kuratorium Oświaty w Łodzi.     Uczniowie, którym na etapie szkolnym udało się uzyskać co najmniej 80% punktów, będą uczestniczyć w dalszych zmaganiach na etapie rejonowym, które odbędą się w styczniu w Sieradzu. Naszą szkołę będą reprezentować:

  • z języka polskiego - Aleksander Makaruk i Roksana Dutkiewicz z klasy VI  (nauczyciel Aneta Morawska);
  • z języka angielskiego - Aleksander Makaruk z kl. VI oraz Franciszek Graczyk z kl. VIIa   (nauczyciel Anita Mrowiec).

  Gratulujemy dużej wiedzy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach.

   

   

 • KONKURS RECYTATORSKI

   

  4 grudnia 2017r. w Szkole Podstawowej w Trębaczewie odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-VII pod hasłem "Święta Bożego Narodzenia są po to, żeby się nauczyć miłości do najbliższych". Celem konkursu jest promowanie twórczości ks. Jana Twardowskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Magdalena Cieśla z klasy IV b, która zajęła IIImiejsce i Kamil Mordalski, uczeń klasy IIIa, zajął I miejsce.     GRATULUJEMY.

   

 • W SŁOWACH UTOPIENI

   

  W andrzejkowy wieczór 30 listopada 2017 roku w bibliotece w Raciszynie nastąpiła gala finałowa Powiatowego Konkursu Poetyckiego „W słowach utopieni”. Uczniowie naszej szkoły licznie uczestniczą co roku w powyższym konkursie. Tym razem też znaleźliśmy się w gronie laureatów. I miejsce w najmłodszej kategorii wiekowej zajęła Julia Różańska z klasy VII b  a wyróżnienie przyznano Filipowi Mordalskiemu z klasy V. W starszej kategorii wiekowej – wyróżnienie zdobyła Julia Warzycha z klasy VII a. SERDECZNIE wszystkim GRATULUJEMY, tym bardziej iż było w tym roku bardzo dużo prac konkursowych. Cały artykuł w zakładce PUBLIKACJE.

   

 • ZAWODY SZACHOWE

   

  Miło nam poinformować, iż uczniowie z naszej Szkoły w składzie: Klaudia Białek, Karolina Nowak, Klaudia Jarząb, Weronika Drab, Jakub Jarząb i Emil Nowak okazali się najlepszą drużyną w zawodach szachowych 29 listopada na etapie gminnym, a 1 grudnia w eliminacjach powiatowych. Tym samym zakwalifikowali się do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 4 grudnia w Piotrkowie Trybunalskim. Nasza drużyna reprezentuje powiat pajęczański w kategorii klasy VII oraz I i II gimnazjum. Życzymy POWODZENIA.

   

 • KONKURS INTERNETOWY

  Uczennica naszej szkoły Amelia Musiał (kl.7B) wzięła udział w konkursie na portalu sieciaki.pl i zajęła I miejsce w konkursie "Superbezpieczny konkurs".

   

     GRATULUJEMY!!!!

   

 • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO

   

  W dniu 29 listopada 2017r. w Pałacu Męcińskich w Działoszynie  odbyło się rozstrzygnięcie powiatowego konkursu plastycznego   Józef Piłsudski-czlowiek czynu i legendy.  Konkurs przebiegał pod patronatem Starosty Pajęczańskiego Jana Rysia.  
  Gratulujemy sukcesu uczennicom, które  zajęły następujące miejsca:  
  I miejsce -  Drab Weronika kl. VIIa  i  Witkowska Maja kl. VIIa
  II miejsce - Białek Klaudia kl. VIIa 
  Wyróżnienie otrzymały Różańska Julia kl.VIIb  i Musiał Amelia kl. VIIb.
  Uczennice przygotowała pani Lidia Jaszczak. 

   

 • Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

   

  Uczniowie klasy IIIa  wraz z kolegami z kl.  III Szkoły Filialnej w Szczytach we wtorek 28 listopada 2017r. uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, zorganizowanej w Bibliotece Pedagogicznej w Wieluniu przez panią Karinę Weber. Tematem lekcji były "Mądre bajki z całego świata". Panie bibliotekarki  przedstawiły prezentację  o Filipinach. Dziękujemy pracownikom biblioteki  za współpracę.

   

 • WYJŚCIE DO MGDK

   

  W poniedziałek 27.11.2017r. do MGDK zawitali aktorzy Teatru z Warszawy. Uczniowie naszej szkoły oglądali przygotowane  przedstawienia.

  "W drodze na Olimp" to tytuł przedstawienia, które obejrzeli uczniowie klas IV-VI  -  dotyczyło pradawnych wierzeń starożytnych Greków i Rzymian. Młodsi uczniowie podziwiali spektakl "Cztery łapy", który treścią nawiązywał do lektury "Puc, Bursztyn i goście". 

   

   

 • DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

   

  W piątek - 24 listopada 2017r.  Samorząd Ucznowski zorganizował  dyskotekę andrzejkową. Oprócz zabawy tanecznej wszyscy mogli udać się do salonu wróżb, gdzie profesjonalizmem wykazały się nasze koleżanki z klasy V, które przygotowały ciekawe wróżby. Mamy nadzieję, że wszyscy doskonale się bawili.  Zapraszamy do oglądania  zdjęć w zakładce album fotograficzny. 

   

   

 • KONKURS RECYTATORSKI

   

  W piątek 24 listopada 2017r. odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego w klasach IV-VII. Wiersze ks. Twardowskiego prezentowło 15 uczniów. Do dalszego etapu,  który odbędzie się  w Szkole Podstawowej w Trębczewie zakwalifikowała się uczennica klasy IVb Magdalena Cieśla.  Klasy młodsze będzie reprezentował uczeń klasy IIIa Kamil Mordalski. Gratulujemy i zyczymy powodzenia na etapie międzyszkolnym. 

   

 • SPOTKANIE W TEATRZE

   

  22 listopada 2017r.  uczniowie klas czwartych wraz z panią Kariną Weber i Anitą Mrowiec wybrali się do częstochowskiego Teatru im. A. Mickiewicza na spektakl pt: "Kometa nad Doliną Muminków". Po skończonej sztuce odbyła się rozmowa z aktorami. Uczniowie wrócili bogatsi w wiedzę o  teatrze i pracy aktora.

   

 • JEM ZDROWO I KOLOROWO

   

  Rozstrzygnięty został szkolny konkurs plastyczny "Jem zdrowo i kolorowo", w którym wzięło udział trzydziestu jeden uczniów z klas I i III. Wykonali oni przepiękne i pomysłowe prace o zdrowym odżywianiu, które można podziwiać na  szkolnym korytarzu. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców. Organizatorami konkursu były panie: Ewa Mordalska i Dorota Kotynia.

   

   

 • W ŚWIECIE LEKTUR

   

  22 listopada 2017r.  w Szkole Podstawowej w Trębaczewie odbył się XVI  Międzyszkolny Konkurs  "W Świecie Lektur". Uczniowie z naszej szkoły wykazali się dużą znajomością czytelnictwa obejmującą zakres lektur w klasach I-III. Brunon Kubarycz zajął III miejsce. Z testem zmierzyli się również Maria Gorczycka i Kamil Mordalski. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych  sukcesów. Uczniów przygotowały Dorota Kotynia i Ewa Mordalska.

   

 • SPOTKANIE Z POLICJĄ

  W dniu 16  listopada 2017r. odbyło się spotkanie z policjantami komistariatu w Działoszynie, którzy przekazali Rodzicom uczniów klas starszych cenne rady dotyczące bezpieczeństwa dzieci.  Dziękujemy policjantom za przeprowadzenie spotkania.

  Drogi Rodzicu!

  1. Odkrywaj świat Internetu razem z dzieckiem.
  Spróbujcie znaleźć ciekawe strony, które mogą zainteresować Wasze dzieci, a następnie zróbcie listę przyjaznych im stron. Pomocny w tym może być edukacyjny serwis internetowy www.sieciaki.pl.
  2. Naucz dziecko podstawowych zasad bezpieczeństwa w Internecie.
  Uczul dziecko na zagrożenia związane z nawiązywaniem nowych znajomości w Sieci. Podkreśl, że nie można ufać osobom poznanym online, ani też wierzyć we wszystko, co o sobie mówią.
  3. Rozmawiaj z dziećmi o ryzyku umawiania się na spotkania z osobami poznanymi w Sieci. Wprowadź zasadę, że dziecko spotyka się z nieznajomymi wyłącznie w towarzystwie przyjaciół lub dorosłych i zawsze po uzyskanej zgodzie rodziców.
  4. Naucz swoje dziecko ostrożności przy podawaniu prywatnych danych.
  Ustal z nim, żeby nigdy nie podawało przypadkowym osobom swojego adresu i numeru telefonu.
  5. Naucz dziecko krytycznego podejścia do informacji przeczytanych w Sieci, ponieważ nie wszystkie są wiarygodne.
  Naucz dziecko, że trzeba weryfikować znalezione w Internecie treści, korzystając z innych dostępnych źródeł (encyklopedie, książki, słowniki).
  6. Bądź wyrozumiały dla swojego dziecka.
  Często zdarza się, że dzieci przypadkowo trafiają na strony adresowane do dorosłych. Ważne jest, żeby dziecko Ci ufało i mówiło o takich sytuacjach; by wiedziało, że zawsze, kiedy poczuje się niezręcznie, coś je zawstydzi lub przestraszy, może się do Ciebie zwrócić.
  7. Zgłaszaj nielegalne i szkodliwe treści.
  Nielegalne treści można zgłaszać na policję lub anonimowo – do współpracującego z nią punktu kontaktowego ds. zwalczania nielegalnych treści w Internecie – Hotline’u – www.dyzurnet.pl.
  8. Jeśli masz wątpliwości, jak zareagować na informacje o problemach dziecka związanych z Internetem lub komputerem – skontaktuj się Helpline.org.pl, którego celem jest pomoc dzieciom i młodzieży w sytuacjach zagrożenia w Sieci. Konsultanci Helpline udzielają porad rodzicom, opiekunom i osobom pracującym zawodowo z dziećmi i młodzieżą. Kontakt z helpline możliwy jest poprzez stronę www.helpline.org.pl lub pod bezpłatnym numerem telefonu 0 800 100 100.
  9. Zapoznaj dziecko z NETYKIETĄ – Kodeksem Dobrego Zachowania w Internecie. Przypominaj dzieciom o zasadach dobrego wychowania. Zasady Netykiety znajdziesz na stronie www.sieciaki.pl.
  10. Poznaj sposoby korzystania z Internetu przez Twoje dziecko. Przyglądnij się, jak Twoje dziecko korzysta z Internetu, jakie strony lubi oglądać i jak zachowuje się w Sieci. Staraj się poznać znajomych, z którymi dziecko koresponduje za pośrednictwem Internetu.
  11. Pamiętaj o zainstalowaniu programu filtrującego szkodliwe treści.
  12. Jeśli podejrzewasz, że zostało złamane prawo, powiadom policję.
   Nie usuwaj dowodów przestępstwa – nawet jeśli będzie to wulgarny lub nieprzyjemny list, bądź inny plik.
  13. Jeśli sprawa wymaga przesłuchania dziecka, domagaj się niebieskiego pokoju (więcej informacji o procedurach związanych z udziałem dziecka w postępowaniu karnym można znaleźć na stronach Fundacji Dzieci Niczyje – www.fdn.pl).

  14. Jeśli stwierdzisz przypadek włamania lub próby włamania do swojego komputera, jesteś nękany spamem przesyłanym za pośrednictwem polskich serwerów lub atakami hackerów, zgłoś się do zespołu CERT Polska – www.cert.pl

  Pełną ofertę edukacyjną z zakresu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Sieci, wraz z poradami, wynikami badań i materiałami multimedialnymi znaleźć można na stronie: www.dzieckowsieci.pl.

   

   

 • ZAWODY PŁYWACKIE - SUKCES UCZNIÓW

      

          W dniu 14 listopada 2017r. uczniowie naszej szkoły  brali udział w zawodach na pływalni w Pajęcznie.  Startowali w dwóch wybranych konkurencjach w kategorii dziewcząt i chłopców. Za pierwszych dziesięć miejsc przyznawano punkty,  które po podliczeniu zadecydowały o miejscu szkoły w każdej grupie wiekowej.                                                                                                                                 

  Oto wyniki, które osiągnęli nasi uczniowie:

  Grupa I – miejsce III drużynowo  -  Łakomy Jakub – II miejsce w stylu grzbietowym (9pkt.) i  II miejsce w stylu dowolnym (9pkt.), Witkowska Monika - IV miejsce w stylu grzbietowym (7pkt.) i V miejsce w stylu dowolnym (6pkt.)

  Grupa II – miejsce III drużynowo  Graczyk Franciszek – I miejsce w stylu grzbietowym (11pkt.) oraz IV miejsce w stylu dowolnym (7pkt.), Marona Adam – I miejsce w stylu dowolnym (11pkt.) i V miejsce w stylu klasycznym (6pkt.), Rus Michał – VII miejsce w stylu grzbietowym (4pkt.), Makaruk Aleksander – VII miejsce stylem dowolnym (4pkt.), Rus Mateusz IX miejsce w stylu grzbietowym (2pkt.) oraz IX miejsce w stylu klasycznym (2pkt.), Bęben Miłosz – IX miejsce stylem dowolnym (2pkt.).

  Grupa III – VII miejsce drużynowo – wywalczyła je jedyna startująca z naszej szkoły uczennica – Witkowska Maja, która zajęła IV miejsce w stylu dowolnym (7pkt.) i VI miejsce w stylu klasycznym (5pkt.).

        Dziękujemy wszystkim uczestnikom zawodów za reprezentowanie szkoły, gratulujemy wspaniałych wyników i zachęcamy innych uczniów do przyłączenia się do drużyny w Rundzie zimowej i wiosennej. Wyjazd na zawody zorganizowała pani Katarzyna GIbek - nauczyciel  wychowania fizycznego. 

   

 • WOLNOŚĆ, KOCHAM i ROZUMIEM...

  10.11.2017

   

  To hasło przewodnie dzisiejszej akademii przygotowanej z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości. W przepięknej scenerii uczniowie klas V i VI oraz szkolny chór, wierszem,  pieśnią patriotyczną oraz informacją historyczną  przypomnieli tragiczne losy naszej ojczyzny i trudną drogę do odzyskania wolności. Wszystko po to, aby wszczepić w młode serca poczucie szacunku  do własnego kraju, kultywować pamięć o przodkach, interesować się rodzimą kulturą, historią, ponieważ godło, flaga i hymn są od wieków najpiękniejszymi symbolami naszej polskości, dumy i tożsamości. Uczniów przygotowały panie Aneta Morawska, Dorota Smugowska, Olga Jędrysiak - Urbańska, Magdalena Wojtal i Karina Weber. Dekorację wykonały panie Lidia Jaszczak i Andżelika Miksza. 

   

  11 listopada 2017r. odbyły się gminne uroczystości obchodów NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI.
  Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 1 im. J. Korczaka w Działoszynie,  którzy licznie wzięli udział w uroczystościach upamiętniających 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

   

 • ŚLUBOWANIE 2017

  8 listopada  2017 r. odbyła się uroczystość Ślubowania pierwszoklasistów i pasowania ich na uczniów. Kandydaci  zaprezentowali bogatą część artystyczną. W programie wykazali się umiejetnościami i zdolnościami recytatorskimi i wokalnymi. Uroczystosć prowadziły uczennice klasy IV b: Magdalena Cieśla i Dominika Rychel. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy złożyli  ślubowanie powtarzając słowa przysięgi. Następnie zostali pasowani na uczniów przez panią dyrektor Katarzynę Ciurę. Byl to ważny i wzruszający moment.

  Uroczystość uświetniło wielu zaproszonych gości, rodziców i krewnych naszych uczniów. Nad całością czuwały wychowawczynie: Dorota Dłubak i Beata Różańska, a oprawą techniczną zajął się pan Grzegorz Warzycha. Wielkie podziękowania należą się rodzicom za ich pomoc i  zaangażowanie w prawidłowy przebieg tego święta oraz paniom z obsługi.  

  Dla pierwszoklasistów było to popołudnie pełne licznych, miłych niespodzianek, gdyż zostali obdarowani prezentami od gości i rodziców, którzy również przygotowali słodki poczęstunek i zorganizowali zabawę taneczną. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

   

 • ŚNIADANIE DAJE MOC

  W dniu 8 listopada 2017 r. uczniowie klas III włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Akcja miała na celu zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, a także przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

  Wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączony był z przypomnieniem wszystkim ważnej roli śniadania. W przygotowaniach wsparli nas rodzice naszych uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych stolikach znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne sałatki owocowo - warzywne. Nie zabrakło również soków.

              Akcja dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również szansę na integrację grupy, zwiększenie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.

  Koordynatorami akcji były panie: Ewa Mordalska i Dorota Kotynia.

   

 • KONKURS INTERNETOWY

   

  Uczennice naszej szkoły brały udział w konkursach na portalu sieciaki.pl.

  Zofia Białek (kl.4a) zajęła I miejsce w konkursie "Straszak na Sieciuchy".

  Klaudia Białek (kl.7a) zajęła III miejsce w konkursie "Klątwa Sieciucha". 

     GRATULUJEMY!!!!

   

   

   

strona: